Je po volbách a jedem dál

Morální kredit starosty

Nová doba , staří lupiči

Nová doba, staří lupiči

A jsem opět zde.Je po volbách a starosta se jmenoval.

Je pravdou ,že změnu bychom uvítali

Již mohu být konkrétní aniž by někdo tvrdil ,že se snažím ovlivnit volby.

Zeptáme se tedy pana Lukáše Pakosty nového starosty.Jaký morální impuls ho pohnul ke kandidatuře.Vždyť chtěl pro město jen to nejlepší. Po minulých volbách, kdy jeho otec u voleb propadl prošel do funkce místostarosty a co byl jeho první krok. Dokončil projekt který byl dotačním podvodem. A to i přes to ,že byl včas upozorněn na toto nebezpečí zastupiteli a členem kontrolního výboru. Jeho reakce po zvolení do funkce, kdy za zvláštních okolností bylo odvoláno vedení města p.Šlapka z funkce starosty a p. Krausová z funkce místostarostky, jedním z důvodů byl otevřený protest a neochota podílet se na dotačním podvodu..Následovalo odvolání z funkcí kritika Jiřího Fábika kteráho otec pana místostarosty p. Petr Pakosta obvinil z psychopatického jednání a poškozování města v deníku Mostecka a upozornil jej pokud chce ve měste žít měl by se podle toho i chovat.

Jak pan Pakosta uvedl v inkriminovaném článku má opravdu obrovské zásluhy ,nikoli však dle mého názoru na budování města, spíše na osobním prospěchu.Našim kritikům vzkazuji: važte slova. Nic se nezměnilo. Je asi normální když syn – místostarosta prodá svému otci 140 000 m2 zemědělské půdy z majetku města za 70 000 kč ,kdy jinému občanovi 261 m 2 za 68 000kč té samé specifikace půdy.

Po té co skupině obyvatel tyto praktiky vadily, obrátily se na nadřízané orgány a výsledek -všechny smlouvy včetně nájemních byly od prvopočátku zneplatněny.

Zdalipak Vás o tom pan pakosta uvědomil? Ne a proč? Zde si dovolín spekulovat.Je nasnadě, že vyvíjí snahu tyto smlouvy legalisovat a připravit tak město o značný majetek.

Proč nebylo panem Pakostou oznámeno občanům, že výše jmenovaný projekt byl uznán závadným, stěžovatelům bylo doporučeno ministetstvem podat trestní oznámení a bylo nařízeno vrácení dotačního titulu.

Morální profil pana starosty nechám na zvážení každého z Vás a orgánů jimž přísluší soudit a trestat.Malá víra v právo a zákony ve mně stále ještě zůstává.

Jaká morálka, když nové zastupitele hodlá zatáhnout do své hry..Bez toho, aby je seznámil s porušováním zákonů kterých se domníváme vědomě dopouštěl.

Je pravdou, že pan Jiří Fábik převzal dobrovolně zodpovědnost za skupinu nespokojených obyvatel a podal tretní oznámení. Toto trestní oznámení podle informací které sdělil předá jmenovitě každému novému zastupiteli s nabídkou případné konsultace o obsahu a zmiňovaných činech.

Stálo by dle mého za zvážení nových zastupitelů jakou hru s nimi jejich partneři hrají.

Věřte,že bez ohledu na reakce se budeme snažit psát o dalších skutečnostech.Omlouváme se, ale limitující jsou pro nás jasně prokázané skutky.Ty ostatní budou zveřejněny po té co budou prokázány. To vše v zájmu objektivního vyšetřování.

Domnívám se ,že v demokratické společnosti se oposici svěřuje kontrolní činnost. Ne však na Hoře Svaté Kateřiny. Zde si vedoucí funkce v kontrolních orgánech a za členy volí příznivce a rodiné příslušníky Otázka PROČ ?

Odpověď je dle mne na snadě NIKDO NEBUDE PRUDIT, PTÁT SE A JEDE SE DÁL.

Rada všem politikům, kdosi kdysi řekl „Své přátele si drž blízko nepřátele ještě blíž“.

A těm kteří nechápou – NIKDO NENÍ NEDOTKNUTELNÝ.

Zadáno: 2014-11-02 14:26

Dotčená obec: Hora Svaté Kateřiny

Zobrazeno 2939x

Odtvítovat Sdílet přes facebook Odeslat e-mailem


HLEDAT